| pokaż według | wyszukaj |
Wczoraj w Bibliotece Elbląskiej odbyła się trzecia po "Bażantarni wczoraj i dziś" i "Mierzei Wiślanej" wystawa prac, na których uwieczniono (nie)znane oblicza regionu. "Wysoczyzna Elbląska" to zbiór ponad dwudziestu zdjęć dziewięciu mieszkańców naszego miasta. Wśród nich jest nasz były redakcyjny kolega, Konrad Kosacz.
Malowniczy zakątek, jakim jest Wysoczyzna Elbląska, znajduje się na pn.- wsch. od naszego miasta i zajmuje ok. 450 km kwadratowych. Miejsce to jest wyjątkowe, nic więc dziwnego,... więcej ›
|
ponad rok temu › | 11.04.2015 › | bieżące | ![]() |
komentarzy 1 | ~ Paweł Makowski |
Wczoraj o godz. 14:00 w kościele przy ul. Agrykola modlono się w intencji ofiar katastrofy samolotu w Smoleńsku, następnie udano się na cmentarz, by tam pod Krzyżem Katyńskim złożyć im hołd.
Prezydent Witold Wróblewski podkreślał, jak trudno jest mówić o rodakach, którzy zginęli pięć lat temu, w czasie przeszłym. Zapewniał jednak, że pamięć o ich dokonaniach nie zginie, czego dowodem była obecność wielu elblążan podczas wczorajszej uroczystości. Nie tylko lokalni politycy i radni składali kwiaty pod Krzyżem Katyńskim.... więcej ›
|
ponad rok temu › | 11.04.2015 › | bieżące | ![]() |
komentarzy 3 | ~ Paweł Makowski |
Od wczoraj Elbląg ma przyjemność gościć przedstawicieli władz samorządowych z kilkunastu państw Unii Europejskiej. Jaki jest cel ich wizyty? Rozmowa i wypracowanie rozwiązań, mających na celu rozwój współpracy UE z jej wschodnimi sąsiadami. Jakie wyciągnięto wnioski i jakie działania będą w związku z tym podejmowane? O tym mówił m. in. Francois Decoster, przewodniczący Komisji CIVEX Komitetu Regionów.
Podczas seminarium Komisji CIVEX, które wyjątkowo odbyło się w Elblągu, poruszana była zarówno kwestia... więcej ›
|
ponad rok temu › | 10.04.2015 › | bieżące | ![]() |
komentarzy 1 | ~ Paweł Makowski |
Wczoraj wieczorem już po raz kolejny w elbląskiej Krypcie zgromadzili się miłośnicy magii jazzu. Przywiodła ich ciekawość i chęć miłego spędzenia czasu wśród ludzi o podobnych gustach muzycznych.
Spoglądając na elblążan, obecnych wczoraj w Krypcie, można było wysnuć jeden zasadniczy wniosek - muzyka zaiste łączy pokolenia i każdy z obecnych, niezależnie od wieku, równie intensywnie wsłuchiwał się w prezentowaną muzykę.
Chcecie poczuć atmosferę tamtego wieczoru? Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
więcej ›
|
ponad rok temu › | 08.04.2015 › | bieżące | ![]() |
komentarzy 3 | ~ Paweł Makowski |
Wiosna powoli zadomawia się w okolicy. Na dworze jest coraz cieplej i nawet okazyjne opady deszczu zdają się wpływać negatywnie na samopoczucie elblążan. Cieplejsze dni sprzyjają podejmowaniu różnych działań na świeżym powietrzu. Najodpowiedniejszym do tego miejscem jest Bażantarnia.
Na wiosnę kwiaty kwitną we wszystkich kolorach tęczy a drzewa przywdziewają zielone, liściane okrycie. Następująca po zimie pora roku sprawia również, że ludzie chętnie angażują się w różne rodzaje aktywności na świeżym powietrzu.... więcej ›
|
ponad rok temu › | 08.04.2015 › | bieżące | ~ Paweł Makowski |
Od kilku dni elblążanie przygotowują swoje domy na nadchodzące święta Wielkiej Nocy. Oprócz sprzątania i przystrajania, powoli przyrządzają potrawy, które znajdą się na wielkanocnym stole. Nie tylko w domach trwają przygotowania.
Zające, jajka i bazie, czyli motywy, związane z nadchodzącymi świętami Wielkiej Nocy, widać również na witrynach sklepowych, choć nie w tak dużym stopniu jak w przypadku wystroju na Boże Narodzenie. Niemniej jednak z uwagi na sposób wykonania warto im się przyjrzeć.
Zapraszamy do obejrzenia... więcej ›
|
ponad rok temu › | 03.04.2015 › | bieżące | ~ Paweł Makowski |
Powstało w 1991 roku, natomiast swojego patrona otrzymało osiem lat później i od maja 1999 roku oficjalnie znane jest jako III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II. Wczoraj szkoła ta zorganizowała wyjątkowy dzień, podczas którego absolwenci gimnazjum miel okazję zapoznać się nie tylko z ofertą kształcenia, ale również przekonać się, że można tu również uczestniczyć w ciekawych zajęciach pozalekcyjnych,
Wybór liceum ogólnokształcącego jest dla absolwenta gimnazjum niezwykle ważny, dlatego... więcej ›
|
ponad rok temu › | 02.04.2015 › | bieżące | ~ Paweł Makowski |
Było słodko, kolorowo i wystrzałowo - tak w trzech słowach opisać można to, co działo się podczas Drzwi Otwartych w I Liceum Ogólnokształcącym. Atrakcji nie brakowało, o co zadbali uczniowie wraz z nauczycielami.
Było słodko, bowiem uczniowie przygotowali dla odwiedzającej młodzieży przepyszne wypieki, kolorowo ze względu na prezentacje prac plastycznych, wykonanych przez licealistów, a wystrzałowo dlatego, że Uczniowski Klub Sportowy demonstrował umiejętności strzeleckie. Nie można również zapomnieć o ciekawym programie... więcej ›
|
ponad rok temu › | 01.04.2015 › | bieżące | ~ Paweł Makowski |
Kilka ostatnich, dodajmy deszczowych, dni dało się we znaki pracownikom elbląskiego portu. Jednak to nie deszcz był ich największym zmartwieniem lecz silny wiatr. O ile dotychczas sprawiał, że poziom wody w rzece Elbląg podnosił się, przez co miejscami dochodziło do podtopień, o tyle tym razem wody w rzece ubyło, co znacznie utrudnia prawidłowe funkcjonowanie portu.
Z powodu silnego wiatru, który skutecznie utrudnia transport towarów drogą wodną do portu w Elblągu, od niedzieli wstrzymano wszelkie dostawy. Decyzja... więcej ›
|
ponad rok temu › | 31.03.2015 › | bieżące | ![]() |
komentarzy 3 | ~ Paweł Makowski |
Do zakończenia VII edycji Grand Prix Elbląga Amatorów w Tenisie Stołowym pozostał już tylko jeden turniej kwalifikacyjny. Najlepszych zawodników sezonu poznamy już w kwietniu, podczas Indywidualnych Mistrzostw Elbląga.
Rozegrany został szósty i zarazem przedostatni turnieju z cyklu Grand Prix Elbląga w Tenisie Stołowym. Tradycyjnie już w hali sportowej Gimnazjum nr 9 zawodnicy rywalizowali w sześciu kategoriach wiekowych. Tym razem na starcie stanęło 41 zawodników oraz jedna przedstawicielka płci pięknej. Jak zawsze nie... więcej ›
|
ponad rok temu › | 31.03.2015 › | bieżące | ~ Redakcja elblag.net |
W czwartek 26 marca marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin wręczył statuetki „Laur Najlepszym z Najlepszych”. Dwunastą galę, która odbyła się w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie, uwieńczył koncert Piotra Bukartyka.
Laur „Najlepszym z Najlepszych” przyznawany jest od 2004 roku. To nie tyle konkurs, ile uhonorowanie swoistych ambasadorów naszego województwa, którzy w poszczególnych latach wyróżnili się na forum krajowym i międzynarodowym, osiągnęli sukces doceniony... więcej ›
|
ponad rok temu › | 27.03.2015 › | bieżące | ~ Informacja prasowa |
Dziewczęta cały weekend pracowały nad układami do wyjść konkursowych, 4 wyjścia konkursowe, 8 różnych układów, ponieważ zarówno nastolatki jak i dorosłe finalistki podczas każdego wyjścia zaprezentują się w różnych odsłonach stylu glamour.
Nad choreografią pracuje Pani Beata Rygasiewicz, która od lat przygotowuje finalistki konkursu Miss Polski Ziemi Elbląskiej. Intensywne przygotowania odbywają się w Kawiarni u aktorów, gdzie Pani choreograf wraz z finalistkami walczą, aby podczas Gali Finałowej,... więcej ›
|
ponad rok temu › | 25.03.2015 › | bieżące | ~ Redakcja elblag.net |
XIII Elbląskie Targi Szkół Ponadgimnazjalnych już w czwartek. W dniach 27 – 28 marca, w Zespole Szkół Mechanicznych w czasie trwania Targów, swoje punkty promocyjno – informacyjne przygotowało Dowództwo 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz Wojskowa Komenda Uzupełnień w Elblągu.
Powodów jest kilka. Gimnazjaliści – to już potencjalni kandydaci do służby przygotowawczej, żołnierze Narodowych Sił Rezerwowych oraz korpusu szeregowych zawodowych. Stąd też obecność specjalistów WKU,... więcej ›
|
ponad rok temu › | 25.03.2015 › | bieżące | ~ Redakcja elblag.net |
Wczoraj tuż po godzinie 16:00 przy Ratuszu Staromiejskim można było spotkać uczniów w mundurach, zakonników i kosynierów. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, bowiem uczestniczyli oni w inscenizacji pt. „Przysięga Tadeusza Kościuszki”. Wydarzenie to przyciągnęło na Stare Miasto zaciekawionych elblążan.
Wczoraj Piotr Imiołczyk po raz kolejny zorganizował inscenizację historyczną. Tym razem roztoczył przed zebranymi elblążanami opowieść o wydarzeniach, które towarzyszyły złożeniu przysięgi przez Tadeusza... więcej ›
|
ponad rok temu › | 25.03.2015 › | bieżące | ~ Paweł Makowski |
Cytat, zawarty w tytule artykułu, może być rozumiany w ten sposób, że wiedza, jaką zdobywamy w procesie edukacji, powinna nam służyć w życiu, powinna pomóc nam funkcjonować w społeczeństwie. Wiele szkół traktuje tę sentencję jako główną zasadę swojego funkcjonowania. Tak można powiedzieć o Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2. Wczoraj odbywał się tam Festiwal Nauk.
Festiwal Nauk poprzedzał "Drzwi Otwarte", czyli wydarzenie, podczas którego przyszli uczniowie ZSO nr 2 mogli poznać... więcej ›
|
ponad rok temu › | 24.03.2015 › | bieżące | ~ Paweł Makowski |
Chłodny dzień nie przeszkodził elblążanom w tym, by zgromadzić się w sobotę w Parku Modrzewie na pikniku, by wspólnie powitać wiosnę. Najważniejsze, że humory dopisywały i zabawa była przednia. Inicjatorami wydarzenia byli członkowie Elbląskiej Rady Seniorów i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę".
W minioną sobotę zgromadzonym w Parku Modrzewie elblążanom nie brakowało pomysłów na świętowanie nadejścia wiosny. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie - zarówno młodsi jak i starsi mieszkańcy... więcej ›
|
ponad rok temu › | 23.03.2015 › | bieżące | ~ Paweł Makowski |
Jak zaszczepić w dziecku zainteresowanie nauką i techniką? Odpowiedź na to pytanie znaleźli pasjonaci z firmy FanRobot, którzy organizują zajęcia, podczas których pokazują, jak z - wydawać by się mogło - niepozornych klocków zbudować robota, który będzie się poruszał. Dziś takie właśnie zajęcia odbyły się w Elbląskim Parku Technologicznym.
Co da połączenie zestawu klocków Lego i wyobraźni? Okazuje się, że bardzo wiele. Dziś w EPT odbyły się warsztaty, podczas których młodzi elblążanie poznawali... więcej ›
|
ponad rok temu › | 20.03.2015 › | bieżące | ~ Paweł Makowski |
Chociaż pogoda jest nadal kapryśna i ranki bywają bardzo chłodne 21 marca nadejdzie pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Z tej okazji już dziś (18.03) w Szkole Podstawowej Nr 19 nie było tradycyjnych zajęć dydaktycznych, co z pewnością wielu uczniów ucieszyło, a niektórych pewnie zasmuciło.
Nauczyciele wychowania fizycznego, wychowawcy oraz szkolny koordynator Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego- p. Violetta Wąsowicz zadbali o to, by popularny Dzień Wagarowicza nie był nudny i żeby młodzieży nie przychodziły głupie pomysły do głowy.... więcej ›
|
ponad rok temu › | 19.03.2015 › | bieżące | ~ Informacja prasowa |
Przemierzając ulice naszego miasta niejednokrotnie mijamy wiele miejsc, które uznajemy za mało interesujące. Nie dostrzegamy ich wyjątkowości czy piękna, przechodzimy nad nimi do prządku dziennego. Niniejszym artykułem zapoczątkowujemy cykl galerii, ukazujących te miejca w naszym mieście, które zasługują na naszą uwagę i pokazujących pozytywne aspekty miasta Piekarczyka.
Na łamach naszego serwisu prezentujemy różne treści - czasem poważne, innym razem z domieszką humoru. Jednak Elbląg to nie tylko afery, procesy,wypadki,... więcej ›
|
ponad rok temu › | 16.03.2015 › | bieżące | ![]() |
komentarzy 4 | ~ Redakcja elblag.net |
Do wiosny zostało jeszcze 10 dni. I chociaż w tym roku zima elblążanom nie dała w kość, wszyscy wyczekują następującej po niej pory roku. Pierwsze jej oznaki już widać. Oprócz budzącej się do życia natury, budzą się też sami elblążanie. Mieszkańcy zrzucają grube okrycia wierzchnie i wrzucają pozytywne nastawienie. Na chwilę przed kalendarzową wiosną zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć redakcyjnego fotografa, Ryszarda Siwca. Bo Elbląg ma klimat, trzeba to tylko dostrzec.
W marcu ubiegłego roku w Elblągu na słupkach rtęci... więcej ›
|
ponad rok temu › | 10.03.2015 › | bieżące | ![]() |
komentarzy 2 | ~ Redakcja elblag.net |
| Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. | ![]() |