› ZDJĘCIA
› UŻYTKOWNIK
› FORUM
A1 _ MAZURY DUZY

kategorie zdjęć

Tematy ››      starówka  (61) ››      bażantarnia, parki  (102) ››      ludzie  (273) ››      hobby  (197) ››      to już przeszłość  (145) ››      ...a to przyszłość  (6) ››      konkursy  (2) ››      mierzeja  (63) ››      żuławy  (76) ››      wysoczyzna  (1) ››      kanał elbląski  (0) ››      Malbork  (33) ››      Frombork  (0) ››      Pasłęk  (169) ››      Braniewo  (187) ››      zdjęcia profilowe  (167) ››      artykuły elblag.net  (34784) ››      pozostałe  (1115) ››      25 lecie szpitala  (280) ››      Studniówki 2014  (933) ››      Oxiden Club  (144) ››      Wybory 2014  (121) ››      Wybory 2015  (0) ››      Studniówki 2015  (937) ››      Studniówki 2013  (1765) ››      Studniówki 2016  (548) ››      Studniówki 2017  (269)
Elbląg ››      architektura  (1787) ››      zabytki  (112) ››      z lotu ptaka  (99) ››      zdjęcia nocne  (78) ››      archiwalne  (1036) ››      inwestycje  (1020) ››      portfolio firm  (106) ››      przyroda  (640) ››      różne  (1577)
Wydarzenia ››      kultura i sztuka  (2697) ››      rozrywka, koncerty  (4571) ››      inne imprezy  (3681) ››      sport  (4657) ››      pozostałe wydarzenia  (5811)

Boże Narodzenie: jak uchwycić magię świąt na zdjęciach?

› poradnik miesiąc temu    17.12.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Bożemu Narodzeniu zawsze towarzyszy specyficzna atmosfera. Oczekiwanie miesza się z ekscytacją i dziecięcą radością. Nie brakuje również wzruszeń i szerokich uśmiechów. Chcesz w tym roku uchwycić tę magię na fotografiach? Zastanawiasz się, jak to zrobić, aby zdjęcia były pełne emocji? Sprawdź nasze wskazówki!

Fotografia to Twoje nowe hobby, więc chcesz po raz pierwszy zabawić się w świątecznego fotografa i uchwycić magię świąt? Jest to możliwe! Jednak, żeby ułatwić sobie to zadanie, warto najpierw poznać kilka trików.

Jak zrobić świąteczne zdjęcia pełne magii?

Zastanawiasz się, jak uchwycić magię? Wymaga to przede wszystkim dużej uważności i cierpliwości. Dodatkowo warto zadbać o kilka nawyków. Oto co warto zrobić, aby uzyskać fotografie pełne świątecznego klimatu.

Miej aparat zawsze w gotowości

Najpiękniejsze chwile to te, które dzieją się spontanicznie. Ubrudzone dłonie formujące pyszne pierogi, uśmiechy dzieci, które wypatrują pierwszej gwiazdki, łzy wzruszenia podczas składania życzeń, ręce babci tulące najmłodszą wnuczkę – takich momentów podczas świąt jest bardzo dużo, ale trwają także zaledwie kilka sekund.

Uwiecznij je przy pomocy telefonu. Zdjęcia możesz potem wywołać np. w instagramowym formacie i zawiesić na sznurku przy pomocy uroczych spinaczy. Taki Instapack, który może stać się też nietuzinkową dekoracją świąteczną, zamówisz np. w Foto FujiFilm, w wersji z 10, 20, a nawet 30-stoma odbitkami. Co powiesz na to, aby potem stworzyć z nich girlandę świąteczną?

Bądź obserwatorem i… nie przeszkadzaj

Pozowane zdjęcia są z pewnością wspaniałą pamiątką, jednak prawdziwe emocje widać na fotografiach robionych znienacka. Aby je uchwycić, stań się niewidzialny. Jak to zrobić?

  • Po pierwsze – wyłącz lampę błyskową. Rozbłysk flesza przyciąga uwagę i sprawia, że ludzie robią nienaturalne miny.
  • Po drugie – wycisz dźwięk migawki. Pozwoli Ci to robić ujęcia dyskretnie, dzięki czemu żadna łza spływająca po policzku nie zostanie zbyt szybko starta.
  • Po trzecie – stań z boku i obserwuj. Kiedy ludzie nie wiedzą, że ktoś na nich patrzy, łatwiej jest im wyrażać emocje. A Ty łatwo je uchwycisz.
  • Po czwarte – bądź obecny podczas przygotowań. Można śmiało powiedzieć, że najpiękniejsze momenty dzieją się, zanim wszyscy zasiądą do stołu. Ubieranie choinki, lepienie pierogów, układanie zastawy, zakładanie odświętnych ubrań to momenty, które warto złapać.

Nie zapomnij również o sobie! Ustaw aparat na statywie i zrób zdjęcia, na których widać również Ciebie. Dzięki temu przyszłe pokolenia będą mogły zobaczyć w rodzinnym albumie wszystkich, a nie tylko wybranych.

Takie fotografie będą doskonale prezentowały się wywołane na wysokiej jakości papierze i umieszczone w eleganckim albumie DIY. Tak nadasz im wyjątkowego charakteru!

Jak uzyskać efekt bokeh na zdjęciach?

W uchwyceniu magii świąt mogą pomóc Ci także… ustawienia aparatu. W święta, dzięki obecności dużej liczby lampek, bardzo łatwo jest uzyskać np. efekt bokeh, czyli rozmazanych światełek w tle. Aby zrobić takie zdjęcie:

  • odsuń modela od źródła światła – dzięki temu uchwycisz to, co najważniejsze,
  • przybliż się do fotografowanego obiektu – ułatwi Ci to „złapanie” ostrości na modelu,
  • ustaw na aparacie płytką głębię ostrości, czyli z jak najbardziej otwartą przysłoną, np. f/2.8 lub mniej – w ten sposób światełka za fotografowanym obiektem będą pięknie rozmazane.

Jeśli nie masz doświadczenia w fotografowaniu z efektem bokeh, zrób kilka testowych ujęć przed świętami. Dzięki temu, kiedy nadejdą magiczne chwile, będziesz gotowy do zrobienia doskonałych zdjęć! Te, które już masz gotowe, możesz wywołać i umieścić w fotoalbumie czy kalendarzu, który w wigilię wręczysz bliskiej osobie na prezent.

Pamiętaj, że Twoje fotografie nie muszą być doskonałe! Najważniejsze jest to, żeby były na nich ukochane osoby, a robienie zdjęć sprawiało Ci radość. Dzięki temu za jakiś czas z przyjemnością wrócisz do tych wyjątkowych chwil.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.