› ZDJĘCIA
› UŻYTKOWNIK
› FORUM

kategorie zdjęć

Tematy ››      starówka  (61) ››      bażantarnia, parki  (102) ››      ludzie  (273) ››      hobby  (197) ››      to już przeszłość  (145) ››      ...a to przyszłość  (6) ››      konkursy  (2) ››      mierzeja  (63) ››      żuławy  (76) ››      wysoczyzna  (1) ››      kanał elbląski  (0) ››      Malbork  (33) ››      Frombork  (0) ››      Pasłęk  (169) ››      Braniewo  (187) ››      zdjęcia profilowe  (166) ››      artykuły elblag.net  (34784) ››      pozostałe  (1109) ››      25 lecie szpitala  (280) ››      Studniówki 2014  (933) ››      Oxiden Club  (144) ››      Wybory 2014  (121) ››      Wybory 2015  (0) ››      Studniówki 2015  (937) ››      Studniówki 2013  (1765) ››      Studniówki 2016  (548) ››      Studniówki 2017  (269)
Elbląg ››      architektura  (1784) ››      zabytki  (112) ››      z lotu ptaka  (99) ››      zdjęcia nocne  (77) ››      archiwalne  (1036) ››      inwestycje  (1020) ››      portfolio firm  (106) ››      przyroda  (640) ››      różne  (1577)
Wydarzenia ››      kultura i sztuka  (2697) ››      rozrywka, koncerty  (4571) ››      inne imprezy  (3681) ››      sport  (4657) ››      pozostałe wydarzenia  (5811)

Dodatki do prezentu komunijnego, które warto wybrać

› poradnik 3 miesiące temu    30.05.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Maj jest miesiącem, kiedy wiele osób wybiera się na przyjęcia komunijne i zastanawia, co podarować komunikantom. Najczęściej prezenty trafiają tradycyjnie do koperty, jednak podarowanie samej koperty jest pewnym faux pas, wszak to jednak uroczystość religijna. Zatem warto postarać się o dodatek do prezentu, gdzie można wsunąć lub dołączyć kopertę, jak np. album na zdjęcia wsuwane.

Książka o świętym patronie – prezent, który ma wymiar duchowy

Choć to Chrzest lub Bierzmowanie są tymi sakramentami, gdzie często dołącza się w prezencie książki o świętych patronach, to jednak na komunie jest to również dobry pomysł. Można wybrać żywoty świętych, albo książkę opowiadającą stricte o patronie dziecka. Dobrym pomysłem będzie również wybór papieskiej encykliki o rodzinie, czy potrzebujących św. Jana Pawła II lub papieża Franciszka, do której dziecko będzie mogło sięgnąć, kiedy będzie nieco starsze i będzie w stanie zrozumieć jej przekaz.

Biblia dla dzieci – najbardziej popularny dodatek do prezentu komunijnego

Komunia Święta jest uroczystością religijną, dlatego obok świeckiego prezentu w postaci gotówki dla komunikanta, warto podarować coś, co ma wymiar duchowy. Sprawdzonym pomysłem będzie Biblia dla dzieci, która jest ilustrowana, a dodatkowo stanowi parafrazę treści Starego i Nowego Testamentu podaną w przystępny dla dzieci sposób. Dzięki temu dziecko już od najmłodszych lat może lepiej rozumieć istotę wiary i ją pogłębiać. Wkładanie koperty z pieniędzmi do Biblii nie jest najlepszym pomysłem, lepiej dołączyć kartkę i do niej włożyć pieniądze. Choć łączenie sacrum i profanum nie jest zabronione, to jednak nie będzie to dobrze widziane.

Album na zdjęcia wsuwane – Komunia momentem wartym uwiecznienia

Komunia jest wyjątkową uroczystością, zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców i z pewnością wartą uwiecznienia na fotografiach. Dlatego właśnie warto zastanowić się nad albumem kieszeniowym na zdjęcia wsuwane jako dodatkiem do prezentu komunijnego. W ofercie dostępne są wszak albumy dedykowane tej uroczystości. Elegancki album na zdjęcia wsuwane świetnie nada się, by włożyć do niego zdjęcia z uroczystości Komunii Świętej, jak i przyjęcia komunijnego. Wielu rodziców decyduje się również na sesje komunijne swoich dzieci. Takie zdjęcia potrzebują szczególnej oprawy i wybrania odpowiedniego formatu albumu. Może być to zarówno album tradycyjny, z pergaminowymi kartkami, gdzie można wkleić fotografię, jak i bardzo praktyczny album na zdjęcia wsuwane.

Czekoladki ręcznie robione – wykwintny smak na wykwintną okazję

Kopertę można dołączyć również do pudełka czekoladek. Jednak zamiast decydować się na tradycyjną bombonierkę, która najczęściej jest zwykłymi czekoladkami wyposażonymi w okolicznościową obwolutę, nie zawsze w dobrym guście, lepiej wybrać czekoladki ręcznie robione umieszczone w eleganckim opakowaniu. Do nich można dołączyć kopertę z życzeniami i pieniędzmi. Warto zauważyć, że czekoladki ręcznie robione mogą mieć okolicznościowe napisy. Nierzadko można również wybrać czekoladki z wybranym przez siebie napisem, np. „Komunia Święta Jasia”. Personalizowane czekoladki są bardzo eleganckie i podkreślają wyjątkowość i doniosłość tego wydarzenia.

A może elegancka skarbonka?

Komunia Święta jest uroczystością, kiedy dziecko czasem po raz pierwszy otrzymuje większe pieniądze. Warto od najmłodszych lat uczyć dziecko ich wartości, a także oszczędzania. Dlatego dobrym pomysłem będzie podarowanie dziecku pieniędzy w skarbonce. Będzie mogło do niej włożyć wszystkie otrzymane pieniężne prezenty i zdecydować o ich przeznaczeniu. Skarbonka skłania również dziecko do nie wydania wszystkiego od razu i oszczędzenia przynajmniej części środków, które otrzymało. Skarbonki na pierwszą komunię mogą być bardzo eleganckie i wyposażone dodatkowo w okolicznościowy grawer. Skarbonka w formie statku, serca, albo buta, symbolizującego pragnienie podróżowania – możliwości jest naprawdę wiele.

Dodatki do pieniężnego prezentu na komunię mogą być różne. Warto, by były związane z istotą uroczystości. Dziecko musi dowiedzieć się, że nie ilość otrzymanych pieniędzy jest tutaj najważniejsza. Być może doczekamy się czasów, że prezenty na komunię będą miały wymiar duchowy, a nie materialny. Póki co, muszą wystarczyć dodatki, które odwołują się do wymiaru religijnego otrzymywanego sakramentu.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.