› ZDJĘCIA
› UŻYTKOWNIK
› FORUM

kategorie zdjęć

Tematy ››      starówka  (61) ››      bażantarnia, parki  (102) ››      ludzie  (273) ››      hobby  (197) ››      to już przeszłość  (145) ››      ...a to przyszłość  (6) ››      konkursy  (2) ››      mierzeja  (63) ››      żuławy  (76) ››      wysoczyzna  (1) ››      kanał elbląski  (0) ››      Malbork  (33) ››      Frombork  (0) ››      Pasłęk  (169) ››      Braniewo  (187) ››      zdjęcia profilowe  (166) ››      artykuły elblag.net  (34784) ››      pozostałe  (1109) ››      25 lecie szpitala  (280) ››      Studniówki 2014  (933) ››      Oxiden Club  (144) ››      Wybory 2014  (121) ››      Wybory 2015  (0) ››      Studniówki 2015  (937) ››      Studniówki 2013  (1765) ››      Studniówki 2016  (548) ››      Studniówki 2017  (269)
Elbląg ››      architektura  (1787) ››      zabytki  (112) ››      z lotu ptaka  (99) ››      zdjęcia nocne  (78) ››      archiwalne  (1036) ››      inwestycje  (1020) ››      portfolio firm  (106) ››      przyroda  (640) ››      różne  (1577)
Wydarzenia ››      kultura i sztuka  (2697) ››      rozrywka, koncerty  (4571) ››      inne imprezy  (3681) ››      sport  (4657) ››      pozostałe wydarzenia  (5811)

Fenomen filmów krótkometrażowych

› foto ponad rok temu    13.11.2015
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A

Gwałtowny rozwój nowych technologii oraz wzrastający udział mediów elektronicznych w kształtowaniu opinii społecznej zmusiły specjalistów od reklamy i marketingu do poszukiwania nowych, skuteczniejszych sposób na dotarcie do jak największej grupy odbiorców z oferowanym przekazem reklamowym i promocyjnym. Dotychczas stosowane formy reklamy, takie jak reklama tekstowa, reklama radiowa, ulotki oraz różnego rodzaju prospekty i katalogi, okazały się dalece niewystarczające w dobie łatwego dostępu do Internetu przy użyciu komputerów przenośnych, tabletów i smartfonów. Popularność takich serwisów jak youtube czy vimeo wymusiła na specjalistach nowe podejście do oferowania odbiorcom treści reklamowych, w którym na pierwszy plan wysunęły się takie ich formy, które zaczęły angażować różne zmysły i dostarczać bodźców, które do tej pory nie były wykorzystywane na cele reklamowe.

Wraz z odchodzeniem od tradycyjnych form reklamy zauważyć można rosnącą popularność filmów krótkometrażowych, które z powodzeniem wypierają inne sposoby komunikowania się z odbiorcami. Przeprowadzone na wybranych grupach ludności badania pokazały, że taki sposób komunikacji pozostaje o wiele skuteczniejszy od bazujących na tekście mówionym lub czytanym komunikatach. Istotne jest przy tym to, jak łatwym obecnie pozostaje dotarcie do treści publikowanych w internecie oraz wyszukiwanie interesujących nas materiałów. W ten właśnie sposób poszerza się grono potencjalnych odbiorców publikowanych treści reklamowych w nieosiągalnym przy pomocy innych środków tempie. Odbiorcy zdecydowanie wolą też filmy krótkometrażowe od artykułów i publikacji branżowych. Jak bowiem pokazują badania, najczęściej czytający rezygnują już po kilku akapitach tekstu, zaniechując dalszego czytania. W przypadku natomiast filmów i treści audiowizualnych, o wiele większy odsetek badanych decyduje się na obejrzenie danego materiału do końca lub chociażby obejrzenie go w znacznej części.

Decydując się na przygotowanie filmu krótkometrażowego warto też zadbać, aby wykonał go ktoś, kto rzeczywiście dobrze odnajduje się w tego rodzaju produkcjach oraz posiada doświadczenie pozwalające na przygotowanie dobrego materiału, który odniesie zamierzony efekt wśród jego odbiorców. Nie można bowiem tracić z pola widzenia tego, że kiepski i nieinteresujący film reklamowy nie tylko nie przekona odbiorców do oferowanych towarów lub usług, ale też zniechęcić może do jakiegokolwiek kontaktu i styczności z daną marką. Warto też mieć na uwadze, że sukces każdego materiału filmowego tkwi przede wszystkim w przemyślanym i interesującym scenariuszu. Bez niego próżno spodziewać się zadowalających efektów końcowych. Nawet bowiem dobra realizacja nie zatuszuje braku pomysłu na materiał reklamowy. Stąd też odpowiednią ilość czasu poświęcić należałoby – jeszcze przed przystąpieniem do realizacji filmu krótkometrażowego – nad kwestią tego, co tak naprawdę chcemy przedstawić za jego pomocą, a także w jaki sposób zamierzamy dotrzeć do swoich odbiorców.

Zobacz:
Profesjonalne wykonanie filmów krótkometrażowych przez KrotkieFormy.pl.

Artykuł sponsorowany.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.