› foto |
ponad rok temu
13.09.2019 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Nie jest tajemnicą, że na planach zdjęciowych wysokobudżetowych produkcji filmowych wykorzystywane są najnowocześniejsze kamery rejestrujące obraz w ultrawysokiej rozdzielczości. To właśnie one sprawiają, że możliwe jest nagrywanie zapierających dech w piersiach ujęć, cechujących się niezwykłym realizmem, trudnym do osiągnięcia w przypadku standardowych kamer.
Do niedawna większość kamer filmowych charakteryzowała się dużymi gabarytami, co znacząco ograniczało ich mobilność. Wszystko zmieniło się gdy amerykańska firma RED wprowadziła na rynek w pełni modularne urządzenia, które na nowo zdefiniowały jakość i funkcjonalność profesjonalnych kamer. Sprzęty są tak niewielkie, że można przymocować je do kasku, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie wcześniej niespotykanej perspektywy np. skoku ze spadochronem. Szeroki wybór akcesoriów sprawia, że kamery produkowane przez firmę zza oceanu wyróżniają się wszechstronnością użytkowania, dlatego coraz więcej popularnych filmów i seriali jest nagrywanych przy pomocy tych kompaktowych urządzeń. Najbardziej zaawansowany model rejestrujący obraz z maksymalną rozdzielczością 8K bez dodatkowych akcesoriów i obiektywu waży mniej niż 1,5 kg. Tak niska waga i niewielki rozmiar były dotąd niespotykane w świecie filmu. Pomimo ograniczonego miejsca, producent wyposażył swoje urządzenia w najnowocześniejsze podzespoły z matrycą o dużej przekątnej, gwarantującą najwyższą jakość obrazu, nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Kamery umożliwiają nagrywanie we wszystkich najpopularniejszych formatach, w tym AppleProRes czy REDCODE RAW. Zastosowanie lekkiej, aczkolwiek wytrzymałej obudowy wykonanej z połączenia włókna magnezowego, węglowego oraz aluminium chroni delikatne wnętrze urządzenia. Opcjonalne moduły rozszerzeń pozwalają na podłączenie wysokiej jakości monitorów broadcastowych, cechujących się niezwykle naturalnym odwzorowaniem kolorów, dzięki czemu operator ma możliwość m.in. lepszego kadrowania i ustawienie ostrości. Kamera może bezpośrednio nagrywać na szybkie dyski SSD i jest kompatybilna ze wszystkimi najczęściej używanymi programami przeznaczonymi do edycji wideo.
Dzięki szerokiemu zakresowi temperatury roboczej, kamery mogą być wykorzystywane w praktycznie każdych warunkach. Opcjonalne mocowania do obiektywów umożliwiają podłączenie najwyższej klasy optyki gwarantującej niezwykle ostry i szczegółowy obraz. Ponadto możliwość zdalnego sterowania kamerami pozwala na nagrywanie kreatywnych ujęć, szczególnie gdy na planie zdjęciowym jest więcej kamer. Obraz zarejestrowany w wysokiej rozdzielczości wyróżnia się niezwykłą plastycznością, szczegółowością i dynamiką, która jest szczególnie pożądana w produkcjach kinowych. Wybierając urządzenia amerykańskiej firmy, użytkownik staje się częścią ekosystemu, który znacznie przewyższa oczekiwania nawet najbardziej wymagających projektów i pokazuje, w którą stronę będzie podążać dalszy rozwój kamer oferujących kinową jakość obrazu.
+ | - |
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |