Tematy ››      starówka  (61) ››      bażantarnia, parki  (102) ››      ludzie  (273) ››      hobby  (197) ››      to już przeszłość  (145) ››      ...a to przyszłość  (6) ››      konkursy  (2) ››      mierzeja  (63) ››      żuławy  (76) ››      wysoczyzna  (1) ››      kanał elbląski  (0) ››      Malbork  (33) ››      Frombork  (0) ››      Pasłęk  (169) ››      Braniewo  (187) ››      zdjęcia profilowe  (167) ››      artykuły elblag.net  (34784) ››      pozostałe  (1115) ››      25 lecie szpitala  (280) ››      Studniówki 2014  (933) ››      Oxiden Club  (144) ››      Wybory 2014  (121) ››      Wybory 2015  (0) ››      Studniówki 2015  (937) ››      Studniówki 2013  (1765) ››      Studniówki 2016  (548) ››      Studniówki 2017  (269)
Elbląg ››      architektura  (1787) ››      zabytki  (112) ››      z lotu ptaka  (99) ››      zdjęcia nocne  (78) ››      archiwalne  (1036) ››      inwestycje  (1020) ››      portfolio firm  (106) ››      przyroda  (640) ››      różne  (1577)
Wydarzenia ››      kultura i sztuka  (2697) ››      rozrywka, koncerty  (4571) ››      inne imprezy  (3682) ››      sport  (4657) ››      pozostałe wydarzenia  (5811)

Orzeł wygrywa pierwszy mecz w tym sezonie

› sport ponad rok temu    6.10.2013
Marcin Walędzik
komentarzy 0 ocen 3 / 67%
8 zdjęć fot. Marcin Walędzik/elblag.net

Siatkarki Orła Elbląg zmierzyły się wczoraj wieczorem z drugim zespołem aktualnego Mistrza Polski czyli Atomem Trefl Sopot. Po drugiej stronie siatki stanął młody zespół, ale o bardzo dobrych warunkach fizycznych, co sprawiało kłopot elbląskim skrzydłowym. Elblążanki pokazały jednak bardziej dojrzałą siatkówkę, dlatego spotkanie zakończyło się ich zwycięstwem.

Z zespołem z Trójmiasta Orzeł zmierzył się w trakcie letnich przygotowań do sezonu. Wygrał wówczas 3:1, i w każdej wygranej partii bardzo wyraźnie. Trochę inaczej było jednak wczoraj.

Przebieg meczu...

W pierwszym secie walka była praktycznie punkt za punkt przez cały set. Oba zespoły starały się przejąć inicjatywę i wypracować chociaż dwupunktową przewagę. Elbląg wygrał dopiero w końcówce do 26, ku dużej uciesze miejscowych kibiców, którzy licznie wypełnili halę przy Browarnej.

Druga partia do dominacja Orła, który kończył sporo ataków, dokładając do tego skuteczny blok. Wiele piłek w obronie wyciągnęła także libero elbląskiej drużyny, podobnie jak w pucharowym środowym meczu ze Spartą Warszawa.

Do trzeciej partii gospodynie wyszły bardzo rozluźnione i pewne siebie. Z początku taka gra dawała efekty i prowadzenie nawet pięcioma punktami (11:6). Rywalki jednak pokazały, że nie wolno ich przekreślać i wystarczy tylko na chwile im odpuścić by potrafiły to wykorzystać. Od tego momentu przyjezdne grały skutecznym blokiem i w obronie, a wysokie skrzydłowe kończyły kontry. Ostatecznie wygrały seta do 20.

Elblążanki chcąc nie dopuścić do 5 decydującego seta musiały 4 partię wygrać. Od początku gra toczyła się nieznacznie pod ich dyktando. Jednak chyba zbyt szybko uwierzyły, że rywalki się poddadzą. Prowadziły 2-3 punktami, jednak w końcówce sopocianki zdecydowały się na zryw i ryzyko w ataku, które doprowadziło do remisu po 21. Od tego momentu wszystkie akcje do końca meczu wygrywały już jednak elblążanki. Znów pojawiła się skuteczność ataku, poprzedzona dobrą i co najważniejsze dokładną obroną. Swoje dołożyły blokujące, które skakały dobrze taktycznie, zasłaniając odpowiednie strefy boiska atakującym.

E. Leclerc Orzeł Elbląg - Atom Trefl II Sopot 3:1 (26, 15, -20, 21)

Orzeł: Korczak, Szostak, Białczak, Frąszczak, Goździewicz, Miklasińska, Tchórzewska (l) oraz Bąk, Korzeniewska, Jabłońska, Wąsik, Waszak

Andrzej Jewniewicz, trener Orła:

Graliśmy bardzo dobrze blokiem przez cały mecz. Niestety słabo taktycznie było w zagrywce. Widać było jeszcze, że Rumia siedziała trochę w głowie dziewczynom. To było spotkanie sentymentalne dla mnie, bo po drugiej stronie byli trenerzy z Gdańska. Pracowałem z nimi przez jakiś czas. Przyjęcie było w miarę przyzwoite. W ważnych momentach mamy jeszcze problemy z nim, ale ogólnie nie jest źle. Trochę za bardzo wierzymy jeszcze w siłę swojego ataku, przez co czasami zostajemy skarceni blokiem. Tak było też i dzisiaj mimo, że po drugiej stronie stał młody zespół z Sopotu. Na lewym skrzydle nie wykorzystywaliśmy ataków, za mało obijaliśmy ręce blokujących. Jest poprawa w organizacji gry w porównaniu do pierwszego spotkania. Przed nami teraz mecz z Chemikiem II Police, jedziemy na ten mecz w dniu kiedy będzie rozgrywany. Przed nami ponad 400 km droga.

Aleksandra Goździewicz, kapitan Orła:

Atom był wymagającym przeciwnikiem mimo swojego młodego wieku. Mają świetne warunki fizyczne, nie raz skarciły nas blokiem. To przecież najlepszy zespół juniorek i kadetek w Polsce. Cieszymy się, że udało się jednak wygrać za trzy punkty. W trzecim secie wkradło się małe rozluźnienie przy prowadzeniu 2:0 w setach, przez co straciłyśmy seta.

+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
ilość zdjęć 8 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.