› poradnik |
ponad rok temu
15.09.2021 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Czym w ogóle jest Lightroom? Adobe Lightroom to jeden z najpopularniejszych programów do obróbki zdjęć. Na rynku dostępne są trzy wersje tego programu, płatna Lr Classic i CC oraz darmowa na smartphon Lr Mobile (dostępna zarówno w Google Play jak i w App Store). Wersja płatna w subskrypcji w pakiecie kosztuje ok. 70 zł, ale jeśli nie mieliście styczności z tym programem oraz gdy fotografujecie smartphonem na własny użytek, to na początek będzie wystarczająca wersja bezpłatna.
Lightroom mobile nie jest bardzo skomplikowanym programem. Aplikacja podzielona jest na zakładki, w których znajdują się poszczególne funkcje: światło, kolor, efekty, detale, prostowanie, kadrowanie i presety. W tym właśnie miejscu będzie można zapisać oraz znaleźć wszystkie presety, które sam stworzysz, albo wgrasz gotowe do swojego lightrooma.
Presety do Lightrooma to nic innego, jak odpowiednio dobrane ze sobą różne ustawienia różnych suwaków. Jest wiele zapisanych ustawień, które pomogą wam przerobić wasze zdjęcia i nadać im specyficzny charakter przy pomocy jednego kliknięcia. Kolory, światła, cienie, nasycenie wydobędzie ze zdjęcia i to, co najlepsze, nadając mu wyjątkowy, świetlisty styl, bez efektu przerysowania.
Jak zainstalować presety na telefonie?
1. Po pobraniu całego pliku presetu, znajdziesz w nim linki do poszczególnych presetów w formacie DNG. Pobierz każdy osobno, klikając po kolei w nazwę każdego presetu.
2. Włącz aplikację Lightroom w swoim telefonie, przejdź do „Biblioteka” i naciśnij „+”, a następnie utwórz nowy album.
3. Dodaj nazwę albumu, kliknij „OK”.
4. Wejdź w album i kliknij ikonkę dodawania zdjęć (pierwsza od lewej w prawym dolnym rogu).
5. Wyszukaj pobrane pliki z presetami, zaznacz je i wczytaj do aplikacji.
6. Otwórz po kolei każde ze zdjęć, kliknij trzy kropeczki menu (prawy górny róg) i uaktywnij opcję „pokaż informacje”.
7. Dzięki temu na zdjęciu w lewym górnym rogu pokazała się nazwa presetu, który importujesz.
8. Naciśnij ponownie trzy kropeczki menu (prawy górny róg) i wybierz „utwórz ustawienie predefiniowane”.
9. Ustal nazwę ustawienia predefiniowanego na nazwę presetu i naciśnij ptaszek w celu zapisania.
Wszystko to kwestia gustu. Filtr wbudowany w Instagram, może się spodobać, ale niekoniecznie i właśnie dlatego poszukujemy nowych aplikacji do obróbki zdjęć. Tak w zasadzie filtry i presety to właściwie to samo. Zmienia się tylko nazwa aplikacji, a Ty za pomocą jednego przycisku zrobisz ze swoim zdjęciem cudo i zyskasz nową jakość fotki. Lightroom w porównaniu do wielu innych programów ma dużo opcji, jest znaczenie bogatszy niż wbudowany “przerabiacz zdjęć” w Instagramie i wielu innych konkurentów. Przewagą Lighrooma jest olbrzymia liczba prestów, czyli gotowych ustawień. Presety możemy tworzyć sami. Dlatego w internecie możemy przebierać w presetach, które nam się podobają. Niestety, duża ich część jest płatna, ale nie przejmuj się, wiele darmowych również znajdziesz w internecie.
+ | - |
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |